Veřejné lezení

Otevření stěny

Provoz stěny začíná vždy od 1. listopadu a končí v dubnu.

Kdy je možné lézt

Lezení pro veřejnost je možné domluvit na telefonních číslech uvedených na stránce Kontakt.

Kolik Vás to bude stát

Vstupné pro jednotlivce 50,-

Kde stěnu najdete

Přijíždíte-li od Jičína, držte se směrem na Semily a Turnov. Asi 200 metrů za náměstím odbočte u divadla vpravo, resp. rovně – směr Jilemnice. Po 50 metrech budete u sokolovny, kde je i parkoviště. Přijíždíte-li od Turnova a Semil, u divadla odbočte vlevo na Jilemnici. Přijíždíte-li od Jilemnice objeví se Vám sokolovna po levé ruce asi 500m od značky Lomnice.

Mapa - lezecká stěna

Profil stěny

Stěna je vysoká 10 m a je ze 70% je převislá. Z levé strany jsou tři schodišťové převisy zakončené vystupujícím břichem. Když se Vám podaří to celé vybušit, tak Vás ještě čeká 6 metrů dlouhý strop.

Vedle převisů se nachází jediná kolmá stěna v celém profilu. Zde si zalezou všechny skupiny lezců. Pro začátečníky lehká cesta po madlech a pro výkonnostní lezce technické cesty po mikro lištách.

Pilíř je velice oblíbený na závěrečné totální oddělání bandasek. Nedá se zde odpočinout, ale chyty tady berou více než v brutálních převisech.

A konečně náš oblíbený oblouk. Dle vyjádření Lomničáků nejvýživnější část stěny. Profil je příjemně ukloněný do převisu a je zakončen plynulým obloukovitým profilem do dlouhého stropu.

 Lezecká stěna - levá část  Lezecká stěna - pravá část