Lezecká stěna

Profil stěny

Stěna je vysoká 8 m a je ze 70% je převislá. Z levé strany jsou tři schodišťové převisy zakončené vystupujícím břichem. Když se Vám podaří to celé vybušit, tak Vás ještě čeká 6 metrů dlouhý strop.

Vedle převisů se nachází jediná kolmá stěna v celém profilu. Zde si zalezou všechny skupiny lezců. Pro začátečníky lehká cesta po madlech a pro výkonnostní lezce technické cesty po mikro lištách.

Pilíř je velice oblíbený na závěrečné totální oddělání bandasek. Nedá se zde odpočinout, ale chyty tady berou více než v brutálních převisech.

A konečně náš oblíbený oblouk. Dle vyjádření Lomničáků nejvýživnější část stěny. Profil je příjemně ukloněný do převisu a je zakončen plynulým obloukovitým profilem do dlouhého stropu.

Věřejné lezení

Provoz stěny začíná vždy od října a končí v dubnu.

Lezení pro veřejnost se koná v pondělí od 17:00 do 20:00 vždy po telefonické domluvě 724 158 258

Pro větší skupiny lidí lze domluvit i jiný termín.

Vstupné pro jednotlivce  100,- Kč


Kde stěnu najdete

Přijíždíte-li od Jičína, držte se směrem na Semily a Turnov. Asi 200 metrů za náměstím odbočte u divadla vpravo, resp. rovně - směr Jilemnice. Po 50 metrech budete u sokolovny, kde je i parkoviště. Přijíždíte-li od Turnova a Semil, u divadla odbočte vlevo na Jilemnici. Přijíždíte-li od Jilemnice objeví se Vám sokolovna po levé ruce asi 500m od značky Lomnice.


Vytvořte si webové stránky zdarma!